Edukacja

Nauka i doskonalenie cyfrowego workflow
- gdzie chcesz i kiedy chcesz

Zapoznaj się z naszymi materiałami szkoleniowymi, które pozwolą łatwo i skutecznie wprowadzić cyfrowe procedury protetyczne do swoich prac.

Elos Accurate® Scan Body

Jak pobrać i zainstalować biblioteki EXOCAD

Klucz dynamometryczny Elos

Analog do modeli drukowanych

Most przykręcany na bazach tytanowych bez antyrotacji

Pełnokonturowa korona przykręcana z przekierowaniem kanału śruby

Korona przykręcana z przekierowaniem kanału śruby na podbudowie indywidualnej

Baza tytanowa z antyrotacją - cechy produktu

Techniki skanowania wewnątrzustnego z poziomu implantu dla systemu Nobel Biocare Conical Connection

Otwarty Workflow cyfrowy

Publikacje naukowe

Poszerz swoje horyzonty i sprawdź trendy naukowe w cyfrowych protokołach protetycznych.

Cementowanie

Zapoznaj się z najlepszymi metodami cementowania odbudów protetycznych na komponentach implantologicznych

Influence of Cement Gap Size, Surface Preparation, Cleaning Agent,
Potting Time and Ageing on the Retention of Cemented Single Ceramic Crowns, Supported by Elos Accurate Hybrid Bases
Mette Line Almquist, Brian Ravn Jensen, Andreas Bak Ingemann, Kasper Duus, Søren Rangstrup, Henrik Andersen, Ole Zoffmann Andersen
2021

Studium na temat precyzji i dokładności wytwarzania przyrostowego oraz skanowania wewnątrzustnego

Michael Braian – Digital dentistry
Studies on the trueness and precision of additive
manufacturing and intraoral scanning
2018

Dokładność wymiarowa i precyzja w protetyce - studium in vivo

Robert Nedelcu – In Vivo Accuracy and Precision in
Prosthodontics
Digital Comprehensive Summaries of Uppsala Dissertations
from the Faculty of Medicine 1625
2020

Często Zadawane Pytania

Komponenty Elos Accurate® to najwyższej jakości elementy protetyczne wykonane na podstawie danych dotyczących geometrii połączenia, otrzymanych od producentów systemów implantologicznych w celu osiągnięcia perfekcyjnego spasowania oraz uszczelnienia bazy tytanowej w gnieździe. 

Procedura cyfrowa oparta o scanbody Elos jest w wielu przypadkach rekomendowana przez producentów marek implantów premium jako oficjalna metoda pracy w oprogramowaniu CADCAM.

To zależy od tego, jaką śrubę wybrałeś do montażu bazy tytanowej. Jeśli użyłeś śruby protetycznej Elos Accurate z przekierowaniem, użyj klucza protetycznego z przekierowaniem Elos Accurate. Jest to jedyna śruba, której można użyć, jeśli masz potrzebę przekierowania kanału śruby.

W przypadku prostego kanału możesz również użyć śruby protetycznej Elos Accurate®. Do jej przykręcenia należy użyć klucza dedykowanego przez producenta systemu implantologicznego.

W celu zapewnienia najwyższej jakości pracy z komponentami Elos, do wszystkich Scanbody potrzebujesz dedykowanego klucza.

Najbardziej uniwersalnym wyborem będzie klucz o oznaczeniu SBD-M.

Pamiętaj, że Scanbody należy dokręcić palcami do osiągnięcia stabliności eliminującej jakiekolwiek ruchy w gnieździe, jednak nie przekraczając 5 Ncm.

Elos Medtech ma ponad 40-letnie doświadczenie w branży stomatologicznej. Posiadamy oryginalną koncepcję protetyczną kompatybilną z wiodącymi systemami implantów premium. Produkty Elos Accurate® opierają się na naszym ogromnym doświadczeniu i dogłębnej wiedzy w zakresie opracowywania i wytwarzania produktów dentystycznych. Bazy tytanowe Elos Accurate® Hybrid Base™ stworzone zostały dzięki na naszej pasji do innowacji. Naszą filozofią projektowania jest uproszczenie stomatologii cyfrowej przy pełnej elastyczności w otwartym cyfrowym workflow!

Elos Accurate® Hybrid Base™ jest autorskim rozwiązaniem opracowanym przez Elos Medtech.

• Połączenie jest kompatybilne z gniazdem implantu do którego dedykowana jest baza.

• Specjalne „antenki” na czubku bazy zwane GuideGrip™ ustalają i zabezpieczają pozycję korony i ułatwiają przymiar pracy oraz późniejsze cementowanie.

• Specjalne wycięcie umożliwia przekierowanie kanału śruby nawet do 28°.

• Przemyślana powierzchnia wyposażona w rowki zapewnia doskonałą retencję, a ustalona przestrzeń gwarantuje bezpieczene cementowanie.

• Baza tytanowa i śruba protetyczna są sprzedawane osobno.

W przypadku złamania jednej lub obu antenek utracisz funkcję przytrzymania pracy. Nie jest to jednak istotne z punktu widzenia długoterminowego efektu leczenia. Nadal możesz użyć bazy bez żadnego ryzyka.

Jeśli antenki się wygięły bez wahania możesz spróbować je wyprostować do pozycji wyjściowej.

W przypadku baz tytanowych Elos Accurate® bez antyrotacji 28° to maksymalny kąt pod jakim może zostać przekierowany kanał śruby. Nierównoległość implantów względem siebie może wynosić maksymalnie o 30°, na skompensowanie której pozwala geometria bazy.

Do pracy z naszymi komponentami potrzebujesz bibliotek Elos Accurate®, które możesz pobrać bezpłatnie z naszej strony. Biblioteki są dostępne do wiodącego oprogramowania CADCAM takiego jak Exocad, 3Shape i Dental Wings.

Istotne jest użycie komponentu z biblioteki zamiast skanowania ich bezpośrednio. Wszystkie niezbędne parametry, jak m.in. ustalony wstępnie parametr cement gap są zapisane w bibliotekach dla Twojej wygody.

Oczywiście! Specjalnie dla Ciebie mamy przygotowany film opisujący procedurę krok po kroku. Ponadto na stronie EXOCAD również uzyskasz niezbędne informacje.

Wypiaskuj tlenkiem aluminium o rozmiarze cząsteczki ≤ 50 µm i ciśnieniem 2 Bar wewnętrzną część wyfrezowanego mostu lub korony mającą stykać się z bazą tytanową. Przed cementowaniem oczyść dokładnie powierzchnie alkoholem.

Uwaga: Piaskowanie powierzchni bazy tytanowej Elos Accurate® nie jest potrzebne, a wręcz jest niewskazane.

Rekomendujemy Multilink® Hybrid Abutment Cement produkowany przez Ivoclar Vivadent®, Panavia V5 lub 3M ESPE RelyX™, ponieważ to właśnie z nich korzystaliśmy podczas prac badawczych i rozwojowych, a także przy testach jakości naszych komponentów.

Mając zamiar skorzystać z komponentów Elos Accurate® zarówno do wykonania skanu wewnątrzustnego jak i do skanowania modelu w laboratorium należy użyć Scan Body marki Elos.

Scanbody powinno zostać przykręcone ręcznie nie przekraczając 5 Ncm.

Analog do modeli drukowanych może zostać użyty nie tylko przy modelach wykonanych w technologii druku 3D. Można go również zainstalować w modelach frezowanych lub nawet gipsowych w zależności od tego kiedy planujesz przenieść pracę do świata cyfrowego. Rekomendujemy jednak modele drukowane, ponieważ dzięki centrowaniu analogu podczas osadzania w modelu spada ryzyko nieprawidłowego określenia pozycji implantu. W modelu drukowanym możesz również przykręcić śrubę protetyczną z siłą 35 Ncm bez żadnych problemów.

Adres:

ul. Jana Kazimierza 16, Warszawa

E-mail:

info@elosdental.pl

Godziny otwarcia:

Dni robocze: 9:00 - 17:00

Zgodnie z obowiązującym prawem potwierdzam, że jestem profesjonalistą z branży medycznej. Jestem świadomy, że informacje dostępne na stronie internetowej mogą zawierać treści marketingowe oraz informacje, dotyczące wyrobów medycznych, skierowane wyłącznie do osób wykonujących zawód medyczny.
Zgodnie z obowiązującym prawem potwierdzam, że jestem profesjonalistą z branży medycznej. Jestem świadomy, że informacje dostępne na stronie internetowej mogą zawierać treści marketingowe oraz informacje, dotyczące wyrobów medycznych, skierowane wyłącznie do osób wykonujących zawód medyczny.
Scroll to Top